Koncert Finałowy VII „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German”

Zwiastun VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German
16 listopada 2020
Płyta „Pomyśl o mnie” utwory Anny German
14 marca 2021
Zwiastun VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German
16 listopada 2020
Płyta „Pomyśl o mnie” utwory Anny German
14 marca 2021
Koncert Finałowy VII „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German", ze względu na stan pandemii, nie mógł odbyć się w formie tradycyjnej.

Jak większość wydarzeń kulturalnych w 2020 roku, Festiwal całkowicie przeniósł się do przestrzeni online. 23 listopada na portalach społecznościowych odbyła się premiera wspaniałego widowiska muzycznego w postaci filmu, który organizatorom udało się nagrać jeszcze w lecie, w Pałacu Żaków.
Utalentowane wokalistki – Małgorzata Nakonieczna, Kaja Mianowana, Katarzyna Zawada, Izabela Szafrańska, Paulina Malinowska, Sylwia Ziółkowska, Marta Majek, Marta Burdynowicz, Dominika Handzlik, Aleksandra Bogucka i Sylwia Zelek – wykonały piosenki Anny German w trzech językach: po polsku, po rosyjsku i po włosku. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego RZAWP pod batutą Tomasza Labunia. Patroni wydarzenia, przyjaciele i zeszłoroczni uczestnicy zza granicy przekazali pozdrowienia w postaci krótkich filmików.
Organizatorzy przypomnieli też fragmenty występów uczestników z Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Uzbekistanu z minionych edycji Festiwalu.
Szeroka publiczność w Polsce i zagranicą, usłyszała piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach, które są dziełem młodych polskich kompozytorów.
Ostatni utwór, Надежда/Nadzieja, tradycyjnie wykonywany przez wszystkich uczestników koncertu, tym razem wydawał się mieć szczególnie symboliczne znaczenie. Wszyscy bowiem mamy nadzieję, że te trudne czasy miną i w przyszłych latach znowu będziemy mogli spotykać się z publicznością w sali koncertowej.