Zadania realizowane przez Stowarzyszenie Liga Kobiet Polskich z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych

Rok 2023
X Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German

X Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German będzie edycją Jubileuszową.

W ramach X edycji Festiwalu zaplanowany jest Jubileuszowy KONCERT Finałowy, który odbędzie się z w dniu 17 listopada 2023 roku o godzinie 19.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki. 

W Koncercie Jubileuszowym wystąpi 20 solistów – laureatów dziesięciu edycji Festiwalu z Polski, Uzbekistanu, Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy i Armenii. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Tomasza Labunia. Zabrzmi 21 utworów z repertuaru Anny German w kilku językach. Koncert będzie biletowany, otwarty dla publiczności.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Relacje z koncertów minionych edycji dostępne są dla wszystkich bezpłatnie, na stałe, na platformie YT MFP-AG:
https://www.youtube.com/c/Mi%C4%99dzynarodowyFestiwalPiosenki-AnnaGerman/videos

Rok 2022
IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German

W ramach IX edycji Festiwalu zaplanowany jest KONCERT finałowy z udziałem publiczności.

IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German będzie edycją wyjątkową – bo POLSKĄ, zabrzmią utwory z repertuaru Anny German śpiewane wyłącznie w języku polskim.

KONCERT finałowy odbędzie się w dniu 4 grudnia 2022 r. o godz. 16.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Koncert zaplanowany jest z udziałem orkiestry symfonicznej i szesnastu młodych wokalistów, z czego ośmiu uczestników wystąpi w części konkursowej oraz w części galowej ośmiu laureatów z poprzednich edycji.

Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Relacje z koncertów minionych edycji dostępne są dla wszystkich bezpłatnie, na stałe, na platformie YT MFP-AG:
https://www.youtube.com/c/Mi%C4%99dzynarodowyFestiwalPiosenki-AnnaGerman/videos

Rok 2021
VIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German

Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German to renomowany Festiwal o zasięgu międzynarodowym z blisko 10- letnią tradycją. Realizowany z wielkim powodzeniem od 2014 roku, na bardzo wysokim poziomie artystycznym z zaangażowaniem artystów krajowych i zagranicznych.

Głównym celem Festiwalu jest przypomnienie i propagowanie unikalnej twórczości Anny German, promowanie młodzieży uzdolnionej wokalnie oraz rozwijanie międzynarodowej współpracy kulturalnej. Sześć pierwszych edycji z udziałem publiczności w Teatrze Polskim w Warszawie oklaskiwało w sumie blisko 5 tyś widzów, natomiast ostatnie dwie edycje z uwagi na pandemię zostały uprzednio zarejestrowane, bez udziału publiczności i wyemitowane w internecie z łączną liczbą wyświetleń na chwilę obecną blisko 40 tysięcy. Młodym wokalistom minionych edycji zawsze towarzyszyła orkiestra symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Festiwal uzyskał dofinansowanie i patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronat Pana Europosła Ryszarda Czarneckiego – b. Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Koncert Finałowy VIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German (MFP-AG) w 2021 roku, został zarejestrowany we wrześniu br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, następnie zmontowany i wyemitowany z prowadzeniem „na żywo” w internecie.

W koncercie, którego emisja (premiera) odbyła się w dniu 15.12.2021 r. o godzinie 19.00 na platformie YT MFP-AG udział wzięli uczestnicy z Polski i Rosji, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (RZAWP), dyrygował Tomasz Labuń.

W koncercie finałowym Festiwalu zaprezentowane zostały utwory z repertuaru Anny German w wykonaniu następujących solistów:

1.            Izabela Szafrańska – Malagenia
2.            Kaja Mianowana – Опять плывут куда-то корабли / Znów odpływają okręty
3.            Kaja Mianowana i Katarzyna Zawada – Жар птица / Ognisty ptak
4.            Paulina Malinowska – Jedna chwila wystarczyła
5.            Paulina Malinowska i Władysław Michajłow – Ехо любви / Echo miłości
6.            Aleksandra Bogucka – Zakwitnę różą
7.            Владислав Михайлов / Władysław Michajłow – Нежность / Czułość
8.            Małgorzata Nakonieczna – Tańczące Eurydyki
9.            Marta Majek – Gdziekolwiek znajdziesz się
10.          Katarzyna Zawada – Non ho l’eta
11.          Natalia Rogucka – Być może gdzie indziej
12.          Martyniuk Maria – Ballada o niebie i ziemi
13.          Magdalena Tyrała – Człowieczy los
14.          Валерия Емельянова / Waleria Emelianowa – А он мне нравиться / A on mi się podoba
15.          Надежда / Nadzieja – wszyscy wykonawcy

Wymienieni wyżej wykonawcy to dwójka zwycięzców eliminacji z 2021 roku z Polski (Magdalena Tyrała) i Rosji (Waleria Emelianowa) oraz laureaci minionych edycji Festiwalu (pozostałych 10 solistów). Zaprezentowane zostało 15 utworów z repertuaru Anny German, w tym dwa duety i wspólne wykonanie.

Koncert dostępny jest dla wszystkich bezpłatnie, na stałe, na platformie YT MFP-AG https://www.youtube.com/watch?v=nxOUudev6FA

zwiastun filmowy Koncertu https://www.youtube.com/watch?v=-AqROimnxzA

backstage https://www.youtube.com/watch?v=5utudm-sk1s