SZANOWNI PAŃSTWO!

Ze względu na rygory sanitarne, tegoroczny koncert finałowy VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German wyemitowany zostanie na kanale YouTube i FB Festiwalu w dniu 22 listopada br. Już dziś Państwa zapraszamy! W listopadzie usłyszą i zobaczą Państwo 12 młodych solistów, z Polski (10 osób) i Rosji (2 osoby). Wykonawcom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą Tomasza Labunia, kierownika muzycznego Festiwalu. Koncert został już zarejestrowany. Obecnie trwa montaż i przygotowanie materiału filmowego. Miejsce nagrań było niezwykłe, bo Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie królowała twórcza i przyjacielska atmosfera. Dziękujemy wszystkim uczestnikom z Polski: Katarzyna Zawada, Paulina Malinowska, Marta Majek, Magdalena Tyrała, Maria Martyniuk, Aleksandra Bogucka, Natalia Rogucka, Izabela Szafrańska, Małgorzata Nakonieczna, Kaja Mianowana oraz uczestnikom z Rosji Владислав Михайлов/Wład Michajłow i Валерия Емелянова/ Waleria Emelianowa.

Już niedługo usłyszymy i ujrzymy efekty pracy znakomitych realizatorów dźwięku, obrazu i światła. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku.

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej - Anny German oraz promocja młodych międzynarodowych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych kanonach muzycznych.

Festiwal objęty został Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

Festiwal objęty został Patronatem Totalizatora Sportowego Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Patronem Honorowym Festiwalu jest Pan Poseł Ryszard Czarnecki b. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Organizatorzy Festiwalu życzyliby sobie, aby piosenki Anny German nadal łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy nad człowieczym losem.

Z festiwalowym pozdrowieniem
Aldona Michalak
Dyrektor Festiwalu
Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich

„Pomyśl o mnie”

Płyta „Pomyśl o mnie”, jest ukoronowaniem siedmiu edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German. Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu, który odbywa się corocznie od 2014 roku w Warszawie, jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich.

Więcej informacji ...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YOUTUBE