SZANOWNI PAŃSTWO!

Koncert Finałowy VII „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German", w tym roku, ze względu na stan pandemii, nie mógł odbyć się w formie tradycyjnej. Jak większość wydarzeń kulturalnych w 2020 roku, Festiwal całkowicie przeniósł się do przestrzeni online. 23 listopada na portalach społecznościowych odbyła się premiera wspaniałego widowiska muzycznego w postaci filmu, który organizatorom udało się nagrać jeszcze w lecie, w Pałacu Żaków. Utalentowane wokalistki – Małgorzata Nakonieczna, Kaja Mianowana, Katarzyna Zawada, Izabela Szafrańska, Paulina Malinowska, Sylwia Ziółkowska, Marta Majek, Marta Burdynowicz, Dominika Handzlik, Aleksandra Bogucka i Sylwia Zelek – wykonały piosenki Anny German w trzech językach: po polsku, po rosyjsku i po włosku. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego RZAWP pod batutą Tomasza Labunia. Patroni wydarzenia, przyjaciele i zeszłoroczni uczestnicy zza granicy przekazali pozdrowienia w postaci krótkich filmików. Organizatorzy przypomnieli też fragmenty występów uczestników z Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Uzbekistanu z minionych edycji Festiwalu. Szeroka publiczność w Polsce i zagranicą, usłyszała piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach, które są dziełem młodych polskich kompozytorów. Ostatni utwór, Надежда/Nadzieja, tradycyjnie wykonywany przez wszystkich uczestników koncertu, tym razem wydawał się mieć szczególnie symboliczne znaczenie. Wszyscy bowiem mamy nadzieję, że te trudne czasy miną i w przyszłych latach znowu będziemy mogli spotykać się z publicznością w sali koncertowej.

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej - Anny German oraz promocja młodych międzynarodowych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych kanonach muzycznych.

Patronem Honorowym Festiwalu jest Pan Poseł Ryszard Czarnecki b. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Festiwal jest objęty patronatem i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy Festiwalu życzyliby sobie, aby piosenki Anny German nadal łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy nad człowieczym losem.

Z festiwalowym pozdrowieniem
Aldona Michalak
Dyrektor Festiwalu
Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich

„Pomyśl o mnie”

Płyta „Pomyśl o mnie”, jest ukoronowaniem siedmiu edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German. Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu, który odbywa się corocznie od 2014 roku w Warszawie, jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich.

Więcej informacji ...
 
 
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

YOUTUBE